La Tulcea, pe strada Trandafirilor, a avansat etapa de modernizare a infrastructurii cu turnarea primului strat de asfalt. Anunțul a fost făcut de viceprimarul municipiului, George Şinghi, prin intermediul rețelei sale de socializare, unde a detaliat că lucrările au fost extrem de complexe pentru o stradă centrală.
Potrivit lui Şinghi, în subteran s-au regăsit numeroase rețele de utilități, unele vechi, altele suprapuse în timp, ceea ce a impus intervenții ample pentru înlocuirea, relocarea sau dezafectarea acestora. Doar după pregătirea corespunzătoare a fundației drumului s-a putut trece la etapa de asfaltare, în cadrul unei ample opere de modernizare.


